Bİlgİsayar sorun & ÇÖzÜmlerİ

Sabit diskiniz dolu isedisk birleştirmek çözümdür

  1. Disk Birleştiricisi'ni açmak için Başlat düğmesini  tıklatın. Arama kutusuna Disk Birleştiricisi yazın ve ardından sonuç listesinde Disk Birleştiricisi'ni tıklatın.

  2. Geçerli durum'un altında, birleştirmek istediğiniz diski seçin.

  3. Diskin birleştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için Diski çözümle'yi tıklatın.  Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    Windows diski çözümlemeyi tamamladığında, diskin parçalanma oranını Son Çalıştırma sütunundan denetleyebilirsiniz. Sayı %10'un üzerindeyse, diski birleştirmelisiniz.

  4. Diski birleştir'i tıklatın.  Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Sabit diskinizin boyutuna ve parçalanma derecesine bağlı olarak Disk Birleştiricisi'nin tamamlanması birkaç dakika ila birkaç saat sürebilir. Yine de, birleştirme işlemi sırasında bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Notlar

  • Disk zaten başka bir program tarafından özel olarak kullanılıyorsa veya NTFS dosya sistemi, FAT veya FAT32 dışında bir dosya sistemi kullanılarak biçimlendirildiyse, birleştirilemez.

  • Ağ konumları birleştirilemez.

  • Geçerli durum'un altında görmeyi beklediğiniz bir disk orada gösterilmiyorsa, bunun nedeni diskte hata bulunması olabilir. Önce diski onarmayı deneyin, sonra yeniden denemek için Disk Birleştiricisi'ne dönün. Daha fazla bilgi için bkz.Sürücüde hataları denetleme.